صنایع

چگونه اتوماتیک کردن خط بسته‌بندی می‌تواند هزینه‌های شما را کاهش دهد

در نگاه اول، هزینه‌های مربوط به اتوماتیک کردن بسته‌بندی محصولات، دلهره‌آور به نظر می‌رسد. اما به دلیل سرعت بالایی که دستگاه‌های بسته‌بندی به کار ما می‌دهند، درنهایت تمام این هزینه بازمی‌گردد. بسته‌بندی اتوماتیک می‌تواند بر روی حساب‌های مالی شما تأثیر بسزایی داشته باشد. اینکه شما یک خط تولید نوپا دارید یا چندین سال در این کسب‌وکار بوده‌اید مهم نیست، با استراتژی بسته‌بندی به شیوه اتوماتیک می‌توانید در زمینه‌های متفاوت هزینه‌های خود را کاهش دهید.

حجم تولید و ثبات تولید

با انتخاب استراتژی بسته‌بندی اتوماتیک می‌توانید:

  • تعداد فاکتورهای فروش خود را افزایش دهید.
  • در وقت خود صرفه‌جویی کنید و دیگر نیاز به ساعت کاری بالا و غیرمعقول را ندارید.
  • نیرو کاری داشته باشید که به‌تنهایی  کارایی بالایی برای شما داشته باشد.
  • با زمان کوتاه‌تر، قادر به تولید بالاتری هستید.

سرمایه‌گذاری در اتوماتیک کردن خط تولید به شما کمک می‌کند تا در مقیاس کارآمدتر، محصولات بسته‌بندی شده‌ای برای ارائه داشته باشید. در این شرایط شما نیروی کار کمتری استخدام می‌کنید، یعنی کاهش هزینه‌های نیروی انسانی را داریم و درنهایت این شیوه افزایش سودآوری قابل‌توجهی برای شما دارد.
بسته‌بندی اتوماتیک شما را به سمت مسیرهای بزرگ‌تر هدایت می‌کند، می‌توانید مشتریان جدیدی با قراردادهای قابل‌توجه و سفارشات حجمی بالا داشته باشید. این استراتژی  به شما آزادی و توانایی تولید عظیم محصول را، در زمان کوتاه‌تر را می‌دهد.  با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک شما قادر به تولید همان محصولات همیشگی خود با بسته‌بندی  حرفه‌ای‌تر هستید و محصول خود را با یک بسته‌بندی کامل به‌به بازار ارائه می‌کنید.

به حداقل رساندن خطای انسانی

به‌صورت کلی نیروی انسانی منجر به اشتباهاتی در طول فرآیند می‌شود. در هر قسمت که  از سیستم اتوماتیک استفاده می‌شود، وقوع خطای انسانی به حداقل می‌رسد. اشتباهاتی که در تولید اتفاق می‌افتد، برای مثال محصولات آسیب‌دیده و  یا مواد به هدررفته را می‌توان با استفاده از استراتژی اتوماتیک از بین برد.
ماشین‌آلات مدرن امروزی بسیار پیشرفته کرده‌اند و می‌توانند مواد مورداستفاده شما را شناسایی کنند. این موضوع برای محصولی که شما بسته‌بندی می‌کنید، بسیار مؤثر است، زیرا این توانایی باعث می‌شود نیاز به بسته‌بندی دوباره محصول نباشد.

مسائل مربوط به لیبل زدن و بسته‌بندی می‌تواند به نام تجاری شما، روابط شما در توزیع، خرده‌فروشی و در سراسر زنجیره خط تولید شما آسیب برساند. برخی مواقع نیاز به بسته‌بندی مجدد است که مواد بسیاری در این روش هدر می‌رود و تأخیر در پروسه تولید به وجود می‌آورد، تمامی این مسائل ممکن است از لیبل زدن نادرست یا دستگاه لیبل زن نامناسب سرچشمه بگیرد. بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ به دلیل رعایت نکردن برخی از قوانین لیبل زدن از بین رفته‌اند.

هزینه‌های استخدامی پایین

هنگامی‌که وزن هزینه بسته‌بندی دستی (با استفاده از نیروی انسانی) و اتوماتیک مقایسه می‌شود، بیشتر تولیدکنندگان از نتایج مقایسه  شوکه می‌شوند. اما به یقین سرمایه‌گذاری در تجهیزات اتوماتیک می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی هزینه‌های تولید و بسته‌بندی را کاهش دهد. مبلغ سرمایه‌گذاری شده در این استراتژی بسیار سریع بازمی‌گردد.
برای استخدام نیروی انسانی باید حقوق اجتماعی او، غرامت، بیکاری، بیمه و… را در نظر بگیرید. هرچند ماشین‌ها هم هزینه‌های تکمیلی، هزینه‌های مربوط به نگهداری ماشین‌آلات اتوماتیک و… را دارند. اما در مقایسه  این دو سیستم با هم هزینه‌های استراتژی اتوماتیک بسیار کمتر است.
همچنین در نظر بگیرید که ممکن است خیلی غیرمنتظره نیرو کار شما تغییر کند یا اصلاً استعفا بدهد که در این صورت تحویل کالاها به تأخیر می‌افتد. این در شرایطی است که ماشین‌ها تحت هیچ شرایطی استعفا نمی‌دهند در هنگام تعطیلی  شرکت  رو ترک نمی‌کنند و اگر به‌درستی از آن‌ها نگه‌داری شود، برای طولانی‌مدت نیاز به تعمیر ندارند. می‌توان گفت با مکانیزه کردن بسته‌بندی محصولات می‌توانید انرژی و پتانسیل خود را بر روی بخش‌های جدید گذاشته  و خط تولیدهای خود را گسترش دهید.

کاهش مصرف انرژی

اکثر مدیران نگران تأثیر منفی بر سودشان هستند و همواره می‌خواهند در قسمتی سرمایه‌گذاری داشته باشند که هزینه‌ها را کاهش دهد. هنگامی‌که آن‌ها تمام زمینه‌هایی را که می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد، در نظر می‌گیرند، به این نتیجه می‌رسند که سرمایه‌گذاری در اتوماتیک کردن خط تولید احتمالاً کسب‌وکار شما را به‌طور قابل‌توجهی نجات می‌دهد.
برخی از تولیدکنندگان فعالیت خود را در  خصوص بسته‌بندی اتوماتیک آغاز می‌کنند تا هزینه‌های اولیه خود را به حداقل برسانند. جواب درستی در خصوص اینکه از کدام بخش، بسته‌بندی اتوماتیک را شروع کنیم باصرفه‌تر است، در دسترس نیست. اما به‌عنوان مشاوره بسته‌بندی می‌توان گفت در حوزه‌هایی که بیشتر برای شما بهره‌وری و سود دارد و گسترش آن برای شما حائز اهمیت‌تر است شروع کنید یا می‌توانید تکنیک دیگری را در نظر بگیرید مثلاً اینکه کدام بخش دارای خطای بیشتری است و از آن خط تولید شروع کنید.
در حقیقت، راه‌های زیادی برای بهبود کارایی بسته‌بندی و هزینه‌های کلی بسته‌بندی شما وجود دارد. ما در این مقاله راه‌های ابتدایی کاهش هزینه را به شما معرفی کردیم.

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا