برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
محصولات مرتبط

قارچ کش کاپتان

قارچ کش کاپتان

15,000 تومان
کد محصول:
FU92
پیشنهاد میکنم0
اضافه به مقایسه0
بعدا میخرم
چرا خرید از ظرافت ؟

دلایل اعتماد به فروشگاه اینترنتی ظرافت

فروشگاه اینترنتی ظرافت یکی از شناخته شده ترین و بزرگترین فروشگاه های فروش بذر در کشور است که بذرهای خود را تنها از شرکت های معتبر آمریکایی و اروپایی وارد میکند ، علاوه بر این ، پرسنل و کادر کاملا آموزش دیده و مجربی دارد که بهترین بذرها را برای فروش گلچین کرده و در اختیار شما مشتریان عزیز با قیمتی مناسب قرار میدهند . ظرافت در تمام ساعات روز آماده پاشخگویی و مشاوره به شما مشتریان عزیز است و همیشه سعی دارد تا بهترین خدمات را برای مشتریان وفادار خود مهیا سازد . کلیه سفارشات در بسته بندی های مناسب و در سریع ترین زمان ممکن برای شما ارسال میشوند . پس با خیال راحت از ظرافت خرید کنید .

محصولات مرتبط
شرح

معرفی

این قارچ کش در بازار با نام تجاری ارتوساید Orthocide (wp50%) وجود دارد. کاپتان قارچکش حفاظتی از گروه فتالیمیدها بوده که به صورت پودر قابل اختلاط با آب (WP50%) برای کنترل طیف وسیعی از قارچ­ها استفاده می‌شود. کاپتان در شرایط معمولی تبخیر نمی‌شود و در آب غیر محلول است. به حالت پودر در حرارت کمتر از 60 درجه سانتیگراد به مدت طولانی پایدار می‌ماند ولی محلول آن در محیط‌های قلیایی زود تجزیه می‌شود. با توجه به اینکه این ترکیب در محیط‌های قلیایی و حرارت بالا زود تجزیه می‌شود لذا نباید آن را با آهک و ترکیبات آهک دار (مثل ترکیب بردو) مخلوط کرد و در موقع مصرف نیز نباید از آب­های آهکی استفاده نمود.

مکانیسم اثر

کاپتان یک قارچکش حفاظتی ـ معالجه‌ای و از ترکیبات ازته هتروسیکلیک یا فتالیمیدهاست این ترکیبات دارای گروه SCCL3- در ساختمان خود هستند که برای قارچها سمی است. قارچکشهای این دسته دارای نقاط اثر مختلفی هستند و سمیت آنها مربوط به جلوگیری از سنتز ترکیبات آمینو و آنزیم‌های دارای گروه تیول (SH-) می‌باشد. اثر قارچ کشی این ترکیبات را به قسمت تری کلرومتیل تیو نسبت می‌دهند که پس از ورود سم به سلول قارچ از فعالیت آنزیم‌هایی که در متابولیسم فسفر دخالت دارند مانند برخی اکسیدازها، هیدروژنازها و همچنین کوانزیم Aجلوگیری می‌کند.

موارد مصرف

کاپتان یکی از بهترین و موثرترین قارچکشهایی است که تاکنون ساخته شده است و چون برای مبارزه با بیماری‌های گیاهی متعددی بکار می‌رود، آنرا Miracle Fungicide (قارچکش معجزه‌ آسا) نیز می‌گویند. کاپتان در کلیه مواردی که مخلوط بردو و ترکیبات مسی بکار می‌روند موثر است و در بسیاری موارد بهتر از ترکیبات مسی نتیجه می‌دهد. کاپتان در رنگ و زیبایی میوه‌ها اثر مطلوب دارد و درختانی که با کاپتان سمپاشی می‌شوند میوه‌های خوش رنگ‌تری می‌دهند. این موضوع مخصوصاً در سیب، گلابی،‌ هلو و زرد‌آلو قابل توجه می‌باشد. کاپتان روی سفیدک­های پودری و زنگ­ها کم اثر بوده و از این رو می‌توان آن را با کاراتان یا زینب مخلوط نمود. میوه‌های سمپاشی شده در انبار مقاومت بیشتری در مقابل عوامل پوسیدگی از خود نشان می‌دهند. کاپتان برای کنترل طیف وسیعی از بیماری‌های قارچی مثل: لکه سیاه سیب (اسکب) و آنتراکنوز درختان میوه دانه‌دار، غربالی شدن، پیچیدگی برگ هلو (لب شتری)، پوسیدگی قهوه‌ای درختان میوه، هسته‌دار، پوسیدگی قهوه‌ای میوه مرکبات، سفیدک دروغی، و پوسیدگی سیاه درختان انگور استفاده می‌شود و در کشورهای دیگر بلایت دیررس سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی، بلایت آلترناریایی و لکه برگی هویج، سفیدک درونی و آنتراکنوز کدوئیان، بیماری‌های لکه برگی گیاهان زینتی آنتراکنوز و لکه برگی گوجه‌فرنگی، بیماری‌های برگی چمن و بیماری‌های ناشی از بوتریتیس. این قارچ‌کش همچنین جهت ضدعفونی بذور و ریشه گیاهان علیه قارچ‌های پیتیوم، فوما، ریزوکتنیا و … روی گیاهان زینتی، صیفی، سبزی، گیاهان دانه روغنی و سایر گیاهان زراعی استفاده می‌شود.

سازگاری و اختلاط

کاپتان با مواد قلیایی، روغن‌ها و فرمولاسیون‌های امولسیون پاراتیون، گیامکتین غیر قابل اختلاط است. چون کاپتان یک قارچ کش تماسی است و ورود آن به داخل بافت گیاه ایجاد گیاهسوزی شدید می‌کند بنابراین به دنبال اختلاط با روغن‌ها و کودهای مایع این نفوذ تسهیل شده و ایجاد شوک و گیاهسوزی شدید می‌نماید. کاپتان در اختلاط با مواد قلیایی مثل بردو و لایم سولفور تجزیه می‌شود و اثر قارچ کشی آن نیز کاهش می‌یابد استفاده از مواد پخش کننده (Spreaders) هایی که میزان بالایی از مواد خیس کننده (Wetting agent)را دارند، در مورد کاپتان توصیه نمی‌شود. اختلاط با فرمولاسیون‌های حل شونده (Solvent-Formulations)و فسفات‌های آلی نبایستی صورت گیرد. اختلاط کاپتان با گوگرد نباید روی محصولات حساس به گوگرد استفاده شود. استفاده از کاپتان در دز بالا یا خیساندن کامل درخت ممکن است روی برگهای ظریف و نابالغ برخی واریته‌های سیب، گیلاس، هلو و آلو ایجاد گیاهسوزی نماید (لکه‌های نکروز) احتمال وقوع این نوع خسارت در نتیجه سمپاشی در آغاز یک پریود طولانی در شرایط ابری با آب و هوای گرم و مرطوب بسیار بالاست (دخالت شرایط محیطی). همچنین در آغاز یک فصل رویشی سرد لایه کوتیکول تشکیل شده روی اپیدرم بافت سبز بسیار نازک است و استفاده از کاپتان ایجاد گیاهسوزی و شوک شدید می‌نماید گرچه در این مورد بافت خشبی زنده است و قادر به تولید بافت سبز می‌باشد ولی بواسطه شوک مذکور ممکن است ریزش میوه و برگ رخ داده باشد. برای جلوگیری از وقوع گیاهسوزی در چنین شرایطی بایستی از مصرف کاپتان خودداری نمود و بهتر است که از اختلاط با سایر مواد خودداری نموده و به تنهایی (به روش مه‌پاشی نه دوش گرفتن درخت) استفاده شود. گرچه دستورات توصیه شده مربوط به کاپتان بایستی به دقت انجام شود ولی حذف کامل برخی خطرات ذاتی در ارتباط با استفاده از این ترکیب، غیر ممکن است. کاپتان در دز توصیه شده و با رعایت موارد ایمنی روی گیاهان مذکور گیاه سوزی ندارد ولی ممکن است برخی واریته‌های سیب و گلابی و همچنین بذور کاهو و در دزهای بالاتر بذور گوجه‌فرنگی و کرفس نیز گیاهسوزی نشان دهند.

موارد توصیه کاپتان در محصولات کشاورزی

نام محصول

بیماری میزان مصرف
نخود بوته میدی فوزاریومی

2 در هزار

سیب و گلابی

لکه سیاه (اسکب) 3 در هزار
درختان میوه هسته‌دار غربالی هلو

3 در هزار

پیچیدگی برگ هلو

2٫5-3 در هزار

مو

سفیدک دروغی 3 در هزار
نخود بوته میری

2 در هزار

گیاهان زینتی

پوسیدگی طوقه و ریشه و مرگ گیاهچه 7٫5-10 گرم در هر مترمربع به هم زدن خاک تا عمق 10سانتیمتر
پسته لکه برگی آلترناریایی

3 در هزار

چغندرقند

سفیدک داخلی 3 کیلوگرم
باقالا لکه قهوه‌ای (شکلاتی) باقالا

2 کیلوگرم

ملاحظات عمومی

جهت اطلاع از جزئیات با کارشناسان حفظ نباتات منطقه مشورت نمایید.

  • قبل از مصرف سم، برچسب آن را به دقت مطالعه نمایید.
  • فروش این سم بدون نسخه گیاه پزشک ممنوع است.
  • شرکت گیاه در قبال عواملی که خارج از کنترل شرکت بوده و یا در اثر استفاده نادرست از محصول باشد، مسئولیتی نمی­پذیرد.
جزئیات محصول
FU92
نظرات
بدون نظر

ارسال نظر

  • ارزش خرید:
  • قیمت مناسب:
  • کیفیت محصول:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
بارگزاری تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.

فهرست

حساب کاربری

اشتراک گذاری

free web page hit counter

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم