برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
محصولات مرتبط

بذر گل شب بو پابلند الوان

بذر گل شب بو پابلند الوان با نام علمی Matthiola incana

9,000 تومان
کد محصول:
BR2126-F421
پیشنهاد میکنم0
اضافه به مقایسه0
بعدا میخرم
چرا خرید از ظرافت ؟

دلایل اعتماد به فروشگاه اینترنتی ظرافت

فروشگاه اینترنتی ظرافت یکی از شناخته شده ترین و بزرگترین فروشگاه های فروش بذر در کشور است که بذرهای خود را تنها از شرکت های معتبر آمریکایی و اروپایی وارد میکند ، علاوه بر این ، پرسنل و کادر کاملا آموزش دیده و مجربی دارد که بهترین بذرها را برای فروش گلچین کرده و در اختیار شما مشتریان عزیز با قیمتی مناسب قرار میدهند . ظرافت در تمام ساعات روز آماده پاشخگویی و مشاوره به شما مشتریان عزیز است و همیشه سعی دارد تا بهترین خدمات را برای مشتریان وفادار خود مهیا سازد . کلیه سفارشات در بسته بندی های مناسب و در سریع ترین زمان ممکن برای شما ارسال میشوند . پس با خیال راحت از ظرافت خرید کنید .

محصولات مرتبط
شرح

گل شب بو

گل شب بو پابلند الوان با نام علمی Matthiola incana و نام انگلیسی Gilly flower, Stock از خانواده Brassicaceae گیاهی یک‌ساله است که از طریق بذر تکثیر می‌شود. این گل گیاهی زیبا و زینتی است که گل‌های چند گلبرگی رنگارنگی در رنگ‌های مختلف قرمز، صورتی، سفید، یاسی، بنفش، آبی و … دارد. گل شب بو گل بسیار موردتوجه‌ بوده که بارها پیوند زده و گل‌هایی با ویژگی‌های مختلف ایجاد شده است و به همین دلیل از تنوع زیادی از نظر رنگ و اندازه (بیش از 60 نوع مختلف) برخوردار است. گل شب بو علاوه بر زیبایی گل‌هایش به علت عطر خوشی که دارد نیز بسیار موردتوجه است. شب بو از جمله معطرترین گل‌ها محسوب می‌شود که پس از غروب خورشید عطر آن در فضا پخش می‌شود. بهتر است این گل در بالاترین نقطه باغچه کاشته شده و یا گلدان آن در ارتفاع قرار گیرد. این کار باعث می‌شود در زمان باز شدن شکوفه‌ها، عطر آن به‌خوبی تمام محیط را پر کند.

این گل قابلیت کاشت آسان و رشد سریعی دارد و برای کاشت و نگهداری در پارک‌ها، فضاهای سبز، باغچه و آپارتمان انتخاب مناسبی است. وضعیت آب و هوایی محیط در عمر این گل مؤثر است. در شرایط آب و هوایی سرد یک تا دو سال بیشتر دوام نمی‌آورد ولی در آب‌وهوای گرم‌تر تا چند سال عمر کرده و در صورت مراقبت مناسب هر سال با ساقه‌ای چوبی‌تر و مقاوم‌تر برمی‌گردد. همچنین چند سالی است که گل شب بو پابلند الوان به‌عنوان گل شاخه بریده نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد و شاخه‌های بریده آن درصورتی‌که هوای اتاق گرم نباشد، چندین روز در آب دوام می‌آورند.

شرایط اکولوژیکی

خاک

برای رشد مناسب گل شب بو پابلند الوان باید از خاکی سبک، خنثی تا کمی قلیایی و حاصلخیز با زهکشی مطلوب استفاده نمود. خاک‌برگ، خاک معمولی، شن و کود پوسیده گاوی ترکیب خوبی برای استفاده است.

دما

گل شب بو پابلند الوان با هوای گرم سازگار نیست و گیاهی سرمادوست محسوب می‌شود. گرما شدن هوا باعث زرد شدن و ریزش تدریجی برگ‌ها، گلدهی کمتر و در پایان مرگ گیاه می‌شود.

نور

گل شب بوپابلند الوان برای رشد و نمو نور مستقیم خورشید را می‌پسندد. بین میزان نور دریافتی و میزان دما رابطه وجود دارد به این ترتیب که با کاهش دما و خنکی هوا، گیاه میزان نور بیشتری را تحمل خواهد کرد. در مقابل درصورتی‌که با افزایش دما میزان نور دریافتی کاهش نیابد، گیاه در معرض پژمردگی قرار خواهد گرفت.

آبیاری

آبیاری گل شب بو پابلند الوان باید به‌طور متوسط و منظم صورت بگیرد. آبیاری بیش‌ازاندازه باعث پوسیدگی ریشه گل خواهد شد. بهتر است آبیاری در زمانی انجام گیرد که سطح خاک بین دو آبیاریکاملاً خشک شده باشد.

کوددهی

گل شب بو پابلند الوان به کمبود پتاسیم حساس می‌باشد و کمبود آن حاشیه برگ‌های سوختگی از خود نشان می‌دهد. کوددهی را می‌توان از زمانی که گیاهان جوان از بذرها بیرون آمدند آغاز نمود.

گل شب بو

کاشت و تکثیر

گل شب بوپابلند الوان با بذر و قلمه زدن تکثیر می‌یابد. کاشت بذر با استفاده از دو روش کاشت در گلخانه و کاشت مستقیم بذر صورت می‌گیرد. در کشت گلخانه‌ای بذرها حدود 6 تا 8 هفته قبل از پایان آخرین یخبندان در گلدان یا سینی در محیط محافظت شده‌ای مانند گلخانه و خانه کشت شده و پس از سپری شدن یخبندان و در اوایل بهار به زمین اصلی منتقل می‎شوند. در کاشت مستقیم، بذر شب بو زمانی که خطر سرمازدگی در اوایل بهار سپری شده باشد کاشته می‌شود.

1- بذر گل شب بو پابلند الوان را در عمق 3 تا 4 سانتیمتری خاک بکارید. فاصله بین بذرها بهتر است بین 15 تا 20 سانتیمتر باشد.

2- بهتر است بذر شب بو پابلند الوان را از اواخر مرداد ماه تا اوایل شهریور در هوای آزاد بکارید و پس از آنکه بوته‌ها چند برگه شد، بوته‌های کم پر را جدا کنید.

3- زمانی که بوته‌های شب بو پابلند الوان حدود 3 تا 5 سانتیمتر رشد کردند باید آن‌ها را به گلدان‌های مناسب انتقال دهید.

4- توجه داشته باشد اگر گل شب‌بوی شما از نمونه‌های تک شاخه است می‌توانید 3 تا 5 بوته از آن را به یک گلدان انتقال دهید اما چنانچه از انواع پر شاخه استفاده نموده‌اید یک بوته برای هر گلدان کافی است.

5- گلدان‌های شب بو پابلند الوان را در محل سایه قرار دهید. هنگامی‌که بوته‌ها به گلدان جدید و فضای محیط عادت کردند می‌توانید آن‌ها را به محل آفتاب‌رو انتقال دهید.

6- بهترین محل برای نگهداری گل شب بو در داخل ایوان یا بالکن منزل و در پشت پنجره اتاق‌هاست. در صورت نگهداری شب بو پابلند الوان در داخل آپارتمان، دمای منزل باید خنک باشد.

7- گلدان‌ها را در هفته حداقل سه تا چهار بار آبیاری کنید.

8- توصیه می‌شود خاک گلدان را هر سال یک‌بار با کودهای غنی از پتاسیم و نیتروژن مخلوط کنید.

تکثیر از طریق قلمه یکی دیگر از روش‌های کاشت گل شب بو پابلند الوان در مورد انواع چندساله این گیاه است. این روش چندان متداول نیست، با این وجود اگر تصمیم به قلمه زدن گل شب‌بوی خود دارید بهترین زمان فصل تابستان است.

آفات و بیماری‌ها

مهم‌ترین آفات و بیماری‌های گل شب بو پابلند الوان عبارت‌اند از: معدنچی برگ، کنه تارعنکبوتی، زنگ شب بو، سفیدک داخلی، شته، تریپس. استفاده از سموم شیمیایی در بین بردن این آفات و بیماری‌ها می‌تواند مؤثر باشد. این گیاه از جمله گیاهانی است دچار آفت شته قرار دارد که با مکیدن شیره گیاه باعث خراب شدن برگ‌ها و ضعیف شدن بوته می‌شود. این آفت با سم‌پاشی هر دو هفته یک‌بار سم دیازینون می‌توان از بین برد. ریزش برگ‌ها و حالت پژمردگی گیاه از نشانه‌های پوسیدگی ریشه هستند. برای جلوگیری از پوسیدگی ریشهخاک باید زهکش خوبی داشته ودر آبیاری زیاده‌روی نشود.

گل شب بو

گل شب بو

جزئیات محصول
BR2126-F421

برگه داده

نام فارسی
شب بو پابلند الوان
نام انگلیسی
Gilly flower
نام علمی
Matthiola incana
خانواده
شب بویان (Brassisaceae)
رنگ گل
رنگارنگ
نظرات
بدون نظر

ارسال نظر

  • ارزش خرید:
  • قیمت مناسب:
  • کیفیت محصول:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
بارگزاری تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.

فهرست

حساب کاربری

اشتراک گذاری

free web page hit counter

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم