برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
محصولات مرتبط

علف کش تری بنورون متیل گل سم (گرانستار)

علف کش تری بنورون متیل (گرانستار)

Tribenuron methyl DF 75%

تماس بگیرید
کد محصول:
FU1907
پیشنهاد میکنم0
اضافه به مقایسه0
بعدا میخرم
چرا خرید از ظرافت ؟

دلایل اعتماد به فروشگاه اینترنتی ظرافت

فروشگاه اینترنتی ظرافت یکی از شناخته شده ترین و بزرگترین فروشگاه های فروش بذر در کشور است که بذرهای خود را تنها از شرکت های معتبر آمریکایی و اروپایی وارد میکند ، علاوه بر این ، پرسنل و کادر کاملا آموزش دیده و مجربی دارد که بهترین بذرها را برای فروش گلچین کرده و در اختیار شما مشتریان عزیز با قیمتی مناسب قرار میدهند . ظرافت در تمام ساعات روز آماده پاشخگویی و مشاوره به شما مشتریان عزیز است و همیشه سعی دارد تا بهترین خدمات را برای مشتریان وفادار خود مهیا سازد . کلیه سفارشات در بسته بندی های مناسب و در سریع ترین زمان ممکن برای شما ارسال میشوند . پس با خیال راحت از ظرافت خرید کنید .

محصولات مرتبط
شرح

علف‌کش تری بنورون متیل (Tribenuron methyl)به‌صورت گرانول قابل انتشار در آب عرضه شده و به نام های تجاری گرانستار (Granstar)و اکسپرس (Express)شناخته می‌شود. گرانستار یک علف‌کش سیستمیک انتخابی- تماسی متعلق به گروه سموم سولفونیل اوره است که به‌صورت گرانول قابل انتشار در آب (DF 75%) فرموله می‌شود و با مهار تقسیم سلولی از رشد علف‌های هرز جلوگیری می‌کند. در دمای 45 درجه سانتی‌گراد تجزیه می‌شود و نیمه عمر (DT50)آن در خاک 7-1 روز است، این ترکیب اثر آبقایی کوتاهی در خاک دارد. وجود رطوبت در خاک جهت انتقال علف‌کش به ناحیه ریشه‌ها ضروری است، همچنین خاصیت تبخیری ندارد. از نظر مقاومت در PH های مختلف، بین 8 تا 10 مقاومت نشان می‌دهد ولی در خارج از محدوده PH 7 تا 12 به‌سرعت تجزیه می‌شود. این ترکیب تقریباً در کلیه حلال‌های آلی ناپایدار است.

مکانیسم اثر

علف‌کش گرانستار به‌سرعت توسط ریشه و شاخه و برگ گیاهان ناخواسته مزارع جذب شده و در کل گیاه پخش می‌شود و رشد آن‌ها را کنترل می‌کند. درنتیجه جذب این سم، توانایی گیاه مسموم برای جذب آب و مواد مغذی از خاک کاهش یافته و توان رقابتی آن با محصولات اصلی از بین می‌رود. رشد گیاهان حساس پس از تیمار متوقف شده و در طول 7 الی 12 روز از بین می‌روند. این سم با مهار استولاکتات سینتاز (ALS)یا استوهیدروکسی اسید سینتاز (AHAS)از تقسیم سلولی و رشد گیاه جلوگیری می‌کند. خاصیت انتخابی علف‌کش تری بنورون متیل از متابولیسم سریع آن در گندم مشتق شده است که در گیاهان هرز پهن‌برگ با ممانعت از بیوسنتز دو اسیدآمینه ضروری والین و ایزولوسین مانع تقسیم سلولی می‌شوند.

موارد و مقدار مصرف

علف‌کش گرانستار علف‌کشی سیستمیک و انتخابی است که برای کنترل علف‌های هرز پهن‌برگ مزارع گندم و جو استفاده می‌شود. مواد پخش‌کننده فعالیت گرانستار را روی هرز پهن‌برگ در غلات بهاره و زمستانه به‌صورت پس از رویشی (post-emergence)افزایش می‌دهد.

مقدار مصرف این سم 10 تا 20 گرم در هکتار از ابتدا تا انتهای پنجه‌زنی گندم یا هنگامی است که علف‌های هرز 2 تا 4 برگی هستند. برای کسب بهترین نتیجه هنگام استفاده از علف‌کش خاک باید رطوبت کافی داشته باشد تا سم به‌راحتی بتواند به ریشه گیاه برسد.

حداکثر دفعات سم‌پاشی با علف‌کش تری بنورون متیل برای هر محصول 1 بار در سال است. توجه داشته باشید که تا 7 روز بعد از غلتک زدن از سم‌پاشی خودداری کنید. آخرین نوبت سم‌پاشی هنگامی است که لیگول برگ پرچم قابل مشاهده باشد. این علف‌کش را می‌توانید با سم‌پاش‌های زمینی و هوایی به نسبت‌های زیر با آب مخلوط کرده و مورداستفاده قرار دهید.

سم‌پاش‌های زمینی: 300-100 لیتر آب در هکتار

سم‌پاش‌های هوایی و هواپیما: 50 لیتر آب در هکتار

سازگاری و اختلاط

علف‌کش تری بنورون متیل گرانستار برای کنترل رشد علف‌های هرز پهن‌برگ در مزارع جو و گندم مورداستفاده قرار می‌گیرد و با هیچ گیاه دیگری سازگار نیست. این سم با سموم علف‌کش باریک برگ و پهن‌برگ هورمونی (نظیر 2,4-D) و غیرهورمونی قابل اختلاط است.

ملاحظات اختصاصی

این سم بر روی فلزات اثرات خورندگی ندارد و نیمه عمر آن در خاک 1 تا 7 روز است. این علف‌کش در دمای 45 درجه تجزیه می‌شود و خاصیت تبخیری ندارد. گرانستار در PH بین 8 تا 10 مقاوم است ولی در PH بین 7 تا 12 به‌سرعت تجزیه می‌شود. این علف‌کش در اکثر حلال‌های آلی ناپایدار است و تجزیه می‌شود.

کاربرد این علف‌کش با دیگر سموم سولفونیل اوره و متوالی با آن‌ها توصیه نمی‌شود. در این موارد حتماً موارد درج‌شده بر روی برچسب را مطالعه کنید. گرانستار با علف‌کش‌های ایلوکسان، تاپیک، پوماسوپر و آونج قابل اختلاط است.

برای کسب نتیجه بهتر این علف‌کش را وقتی‌که علف‌های هرز کوچک هستند و رشد سریعی دارند استفاده کنید. از این سم می‌توان برای کنترل علف‌های هرز مزارع غلات نیز استفاده کرد.

استفاده از این علف‌کش ممکن است در شرایط خشکی بازدهی مناسبی نداشته باشد. برای از بین علف‌های هرز بزرگ که حساسیت کمتری نسبت به علف‌کش دارند باید سم‌پاشی را به‌صورت کامل انجام داد.

برای کنترل علف‌های هرز نیمه حساس از قبیل شاه‌تره و هفت‌بند استفاده از دوزهای بالاتر این علف‌کش توصیه می‌شود. ازآنجایی‌که تأثیرگذاری این علف‌کش بر روی کنگر وحشی، پنیرک، گل گندم، سیزاب و پیچ صحرائی تقریباً ناچیز است می‌توان آن را همراه با مویان و توفوردی مورداستفاده قرار داد. از مصرف این علف‌کش در مزارع تحت تنش و یا هنگامی‌که گیاهان رشد فعالی ندارند، خودداری کنید.

ملاحظات عمومی

هنگام سم‌پاشی از تجهیزات حفاظتی مانند ماسک، دستکش، کلاه و عینک استفاده کنید. در زمان سم‌پاشی از خوردن، آشامیدن و سیگار کشیدن خودداری کنید زیرا احتمال مسمومیت را افزایش می‌دهد.

در صورت بروز علائم مسمومیت از قبیل سردرد، سرگیجه، تهوع و اختلال در بینایی فوراً با همراه داشتن برچسب سم به مراکز درمانی مراجعه کنید. سم را در مکان خشک و خنک به دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی در بسته‌بندی اصلی نگهداری کنید.

جزئیات محصول
FU1907

برگه داده

نام فارسی
علف کش تری بنورون متیل (گرانستار)
شرکت سازنده
گل سم
وزن
50 گرم (15 عدد در هر کارتن)
نظرات
بدون نظر

ارسال نظر

  • ارزش خرید:
  • قیمت مناسب:
  • کیفیت محصول:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
بارگزاری تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.

فهرست

حساب کاربری

اشتراک گذاری

free web page hit counter

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم