محصولات مرتبط

بذر گوجه سوپر کریستال

بذر گوجه سوپر کریستال با نام انگلیسی Super Crystal Tomato

کد محصول:
BS190-563
پیشنهاد میکنم0
اضافه به مقایسه0
بعدا میخرم
چرا خرید از ظرافت ؟

دلایل اعتماد به فروشگاه اینترنتی ظرافت

فروشگاه اینترنتی ظرافت یکی از شناخته شده ترین و بزرگترین فروشگاه های فروش بذر در کشور است که بذرهای خود را تنها از شرکت های معتبر آمریکایی و اروپایی وارد میکند ، علاوه بر این ، پرسنل و کادر کاملا آموزش دیده و مجربی دارد که بهترین بذرها را برای فروش گلچین کرده و در اختیار شما مشتریان عزیز با قیمتی مناسب قرار میدهند . ظرافت در تمام ساعات روز آماده پاشخگویی و مشاوره به شما مشتریان عزیز است و همیشه سعی دارد تا بهترین خدمات را برای مشتریان وفادار خود مهیا سازد . کلیه سفارشات در بسته بندی های مناسب و در سریع ترین زمان ممکن برای شما ارسال میشوند . پس با خیال راحت از ظرافت خرید کنید .

محصولات مرتبط
شرح

گوجه سوپر کریستال

برای ملاحظه و خرید انواع بذر گوجه اینجا را کلیک نمایید.

گوجه‌فرنگی از خانواده solonaceae، از جنس lyopersicon است. این گیاه دارای واریته های بسیار متنوعی است که ممکن است برای استفاده از میوه آن و یا تزئینات کشت شوند که سعی کرده‌ایم تنوع خوبی از بذر واریته های مختلف گوجه‌فرنگی را در فروشگاه ظرافت فراهم کنیم. گوجه فرنگی سوپر کریستال (Super Crystal Tomato) یک واریته موفق آمریکایی است که میوه هایی کشیده به رنگ قرمز پررنگ دارد که در بین کشاورزان سرتاسر دنیا از محبوبیت بالایی برخوردار است. از ویژگی های گوجه فرنگی سوپر کریستال میتوان به میان رس بودن، میوه های گوشتی با پوست نسبتاً ضخیم و انبارداری بالا اشاره کرد. ریشه گوجه‌فرنگی عمیق و گاهی به طول یک متر می‌رسد که چنانچه نشاء شود تولید ریشه‌های جانبی قوی خواهد کرد. ساقه جوان گوجه‌فرنگی علفی، گرد، صاف، شکننده و کرک دار بوده که در اثر مسن شدن گوشه‌دار، سخت و تقریباً خشبی می‌گردد. ساقه خزنده و منشعب به طول یک و نیم متر می‌رسد ولی بعضی از واریته های آن به نام validum دارای ساقه کوتاه، محکم و ایستاده است و بدون کمک قیم می‌ایستد. برگ‌های این گیاه متناوب و مرکب است که بزرگی آن‌ها نسبت به واریته های مختلف متفاوت است. رنگ برگ‌ها سبز روشن و پشت آن‌ها معمولاً کرک دار است. گل‌های گوجه‌فرنگی به‌صورت خوشه در روی ساقه بین دو گره ظاهر می‌شود. رنگ و شکل میوه گوجه‌فرنگی، دیر یا زودرس بودن، گوشتی یا آبدار بودن و بالاخره صاف یا چروک بودن میوه در واریته های مختلف گوجه‌فرنگی متفاوت است. گوجه‌فرنگی دارای واریته های بسیار زیادی است که از نظر رشد گیاه کیفیت میوه، شکل میوه و مقاومت به امراض و آفات تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. این گیاه را می‌توان از نظر رنگ به زرد، قرمز، نارنجی و از حیث شکل به گرد، بیضی، صاف، کنگره‌دار در اندازه‌های کوچک و بزرگ تقسیم نمود. در ادامه به آموزش کشت بذر گوجه‌فرنگی سوپرکریستال می­پردازیم.

گوجه سوپر کریستال

کشت بذر گوجه‌فرنگی سوپر کریستال

به‌منظور کشت بذر گوجه‌فرنگی سوپر کریستال ابتدا بذر را برای تولید نشا کاشته، نشاء گوجه‌فرنگی سوپر کریستال گلخانه‌هایی که دارای حرارت یکنواختی بین 18 تا 20 درجه سانتی‌گراد باشد نتیجه مطلوبی داشته و از این مرحله به بعد حرارت بین 16 تا 18 درجه سانتی‌گراد در روز و 12 تا 14 درجه سانتی‌گراد در شب برای گیاه مناسب است. همچنین در روزهای آفتابی حرارت گلخانه به 21 تا 24 درجه سانتی‌گراد افزایش پیدا می‌کند ضمناً با نزدیک شدن شب باید درجه حرارت به‌سرعت کاهش و با شروع روز سریعاً افزایش داده شود. این مطلب بیانگر این است که حرارت گلخانه به نور بستگی دارد و باید حرارت و نور با هم کنترل شود.

تأثیر نامنظم بودن حرارت بر روی رشد و عملکرد بوته‌های گوجه‌فرنگی

– چنانچه در طول روز حرارت زیاد و در شب کم شود در رشد نباتات اختلالی ایجاد می‌شود. علت اختلال رشد این است که غذای ساخته‌شده توسط برگ‌ها در هوای گرم روز اگر در شب حرارت کم باشد نمی‌تواند کاملاً مورداستفاده قرار گیرد که نتیجتاً برگ‌ها پیچش پیدا کرده، گیاه کوتاه و میوه­ها شکاف خورده و کوچک می‌شوند.

– درصورتی‌که حرارت در شب زیاد باشد گیاهان ضعیف و دراز و باریک شده و میوه‌ها ریز می‌شوند.

– اگر بوته گوجه‌فرنگی شبانه‌روز در حرارت‌های پایین نگهداری شود دارای رشد بطی‌تری بوده درحالی‌که پرورش آن در حرارت‌های زیاد در طول شبانه‌روز رشد آن‌ها را تسریع کرده و معمولاً تولید میوه‌های زودرس و کوچک می‌نماید. هر چند درمجموع عملکرد محول در واحد سطح بیشتر نخواهد بود.

به‌طورکلی حرارت‌های خیلی بالا سریع‌تر از حرارت‌های پایین‌تر از حد مطلوب موجب مرگ گیاه خواهد شد. لازم به یادآوری است که حرارت محیط کشت بذر گوجه‌فرنگی سوپرکریستال در عمق 10 تا 15 سانتی‌متری نباید از 15 درجه سانتی‌گراد کمتر باشد.

گوجه سوپر کریستال

آبیاری گوجه‌فرنگی سوپر کریستال

گوجه‌فرنگی سوپرکریستال برای رشد و نمو سریع خود و همچنین به خاطر محصول زیادی که تولید می‌کند نیاز به آب فراوانی دارد. از علل دیگر مصرف آب زیاد در این گیاه می‌توان به تبخیر آب اشاره نمود زیرا در اثر تهویه که برای پایین آوردن رطوبت محیط لازم است تبخیر شدت یافته و درنتیجه نیاز گیاه به آب افزایش می‌یابد. کنترل دقیق مقدار و زمان آبیاری در برقراری تعادل بین رشد رویشی و زایشی گیاه و درنتیجه میزان باروری و کیفیت محصول گوجه‌فرنگی مؤثر خواهد بود. این عمل هرچند مشکل است ولی استفاده از رطوبت‌سنج می‌تواند کمکی در این راه محسوب شود. کم یا زیاد شدن دفعات آبیاری و نامرتب بودن آن مخصوصاً در اواخر دوره رشد گیاه و موقع رسیدن میوه دچار پاره‌ای از بیماری‌های فیزیولوژی می‌شود. در روزهای گرم آفتابی اگر آب کافی در اختیار گوجه‌فرنگی قرار نگیرد پژمرده شده و اغلب در روی برگ‌های فوقانی آن‌ها لکه‌هایی ظاهر می‌شود، به‌علاوه گل‌ها به‌سرعت خواهند ریخت. نباتاتی که بیش‌ازحد آبیاری می‌شوند برگ‌های قسمت پایینی آن‌ها زرد شده که ادامه این وضعیت پوسیدگی ریشه را به دنبال خواهد داشت. آبیاری گوجه‌فرنگی معمولاً در مواقع لزوم صورت گرفته ولی از شروع میوه و متورم شدن تا پایان دوره برداشت باید افزایش پیدا کند و خاک همیشه مرطوب نگهداری شود. چنانچه در این مرحله خاک خشک شده و یک مرتبه آبیاری شدید انجام شود باعث ترک خوردن پوست میوه‌ها می‌گردد. میزان آب در گوجه‌فرنگی به مقدار زیادی بستگی به وضعیت آب‌وهوای خارج از گلخانه دارد. روزهای گرم و آفتابی گیاه نیاز بیشتری در مقایسه با روزهای ابری دارد. همچنین مقدار آب بستگی به نوع محیط کشت داشته و در سیستم­های مختلف کاشت و پرورش گوجه‌فرنگی نیز متفاوت است.

گوجه سوپر کریستال

مطابق برخی از آزمایش‌ها هر بوته گوجه‌فرنگی در طول دوره رشد 65 لیتر آب مصرف می‌کند؛ بنابراین برای هر مترمربع سطح زیر کشت گوجه‌فرنگی حدود 300 تا 340 لیتر آب لازم است. در مناطق معتدل حدود پنجاه تا شصت روز قبل از کشت بذر گوجه‌فرنگی سوپرکریستال در شاسی، گلخانه یا خزانه کاشته و در اوایل فروردین‌ماه پس‌ازاینکه سرما برطرف شد نشاء آن را از خزانه درآورده و در زمین اصلی می‌کارند. کاشت در مناطق گرمسیر اواخر زمستان انجام می‌شود. مقدار بذر گوجه‌فرنگی سوپرکریستال که برای کاشت در خزانه در نظر می‌گیریم حدود 4 گرم در یک‌صد مترمربع است. فاصله خطوط کاشت برای واریته هایی که پایه آن‌ها بلند است حدود 80 تا 120 سانتی‌متر و جهت ارقام پایه کوتاه 70 تا 110 سانتی‌متر می‌باشند. فاصله بین بوته‌ها برای واریته های فوق 40 تا 60 سانتی‌متر باید در نظر گرفته شوند پس از چندی که بوته‌ها شروع به رشد کردن نمودند برای اینکه محصول مرغوب‌تری داشته باشیم باید مقدار کمی از شاخه‌های آن را هرس نماییم. چنانچه پای هر بوته کمی خاک داده شود مطلوب‌تر است. وجین کردن و سیخک زدن اطراف بوته‌ها از جمله کارهای ضروری است که باید صورت گیرد.

کشت گوجه‌فرنگی سوپر کریستال را به طریقه پشته با جوی عمیق یا پشته با جوی کم‌عمق که همان سیستم فارو است انجام می‌دهند. طریقه دوم معمول‌تر و متداول‌تر است به‌خصوص در مزارع وسیع مقرون‌به‌صرفه خواهد بود. باید توجه داشته باشند با در نظر گرفتن فواصل فوق‌الذکر در هر پشته فقط یک‌طرف آن را کشت نمایند. آزمایش‌های مختلف نشان داده است که هرس به زودرسی و بالا بردن میزان محصول کمک می‌کند. مضافاً به اینکه مبارزه با آفات و امراض و برداشت میوه آسان‌تر صورت می‌گیرد. با هرس می‌توان میزان ترک‌خوردگی میوه را تقلیل داد. برای هرس روش‌های مختلفی متداول است که مرسوم‌ترین آن‌ها نگه‌داشتن یک ساقه و بستن آن به قیمی است که به پای بوته نصب شده است. با هرس بوته می‌توانیم از فضای بیشتری استفاده کنیم و تعداد بیشتری در واحد سطح داشته باشیم.

گوجه سوپر کریستال

جزئیات محصول
BS190-563

برگه داده

نام فارسی
گوجه سوپر کریستال
نام انگلیسی
Super Crystal Tomato
نام علمی
Lycopersicon esculentum Mill
خانواده
سولاناسه (Solanaceae)
نظرات
بدون نظر

ارسال نظر

  • ارزش خرید:
  • قیمت مناسب:
  • کیفیت محصول:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
بارگزاری تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.

فهرست

حساب کاربری

اشتراک گذاری

free web page hit counter

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم