محصولات مرتبط

بذر گوجه ارلی اوربانا

بذر گوجه ارلی اوربانا با نام انگلیسی Early Urbana

کد محصول:
BS188-558
پیشنهاد میکنم0
اضافه به مقایسه0
بعدا میخرم
چرا خرید از ظرافت ؟

دلایل اعتماد به فروشگاه اینترنتی ظرافت

فروشگاه اینترنتی ظرافت یکی از شناخته شده ترین و بزرگترین فروشگاه های فروش بذر در کشور است که بذرهای خود را تنها از شرکت های معتبر آمریکایی و اروپایی وارد میکند ، علاوه بر این ، پرسنل و کادر کاملا آموزش دیده و مجربی دارد که بهترین بذرها را برای فروش گلچین کرده و در اختیار شما مشتریان عزیز با قیمتی مناسب قرار میدهند . ظرافت در تمام ساعات روز آماده پاشخگویی و مشاوره به شما مشتریان عزیز است و همیشه سعی دارد تا بهترین خدمات را برای مشتریان وفادار خود مهیا سازد . کلیه سفارشات در بسته بندی های مناسب و در سریع ترین زمان ممکن برای شما ارسال میشوند . پس با خیال راحت از ظرافت خرید کنید .

محصولات مرتبط
شرح

گوجه ارلی اوربانا

برای ملاحظه و خرید انواع بذر گوجه اینجا را کلیک نمایید.

گوجه‌فرنگی از خانواده solonaceae و از جنس lyopersicon است. این گیاه دارای واریته های بسیار متنوعی است که ممکن است برای استفاده از میوه آن و یا تزئینات کشت شوند که سعی کرده‌ایم تنوع خوبی از بذر واریته های مختلف گوجه‌فرنگی را در فروشگاه ظرافت فراهم کنیم. ریشه گوجه‌فرنگی عمیق و گاهی به طول یک متر می‌رسد که چنانچه نشاء شود تولید ریشه‌های جانبی قوی خواهد کرد. ساقه جوان گوجه‌فرنگی علفی، گرد، صاف، شکننده و کرک دار بوده که در اثر مسن شدن گوشه‌دار، سخت و تقریباً خشبی می‌گردد. ساقه خزنده و منشعب به طول یک و نیم متر می‌رسد ولی بعضی از واریته های آن به نام validum دارای ساقه کوتاه، محکم و ایستاده است و بدون کمک قیم می‌ایستد. برگ‌های این گیاه متناوب و مرکب است که بزرگی آن‌ها نسبت به واریته های مختلف متفاوت است. رنگ برگ‌ها سبز روشن و پشت آن‌ها معمولاً کرک دار است. گل‌های گوجه‌فرنگی به‌صورت خوشه در روی ساقه بین دو گره ظاهر می‌شود. رنگ و شکل میوه گوجه‌فرنگی، دیر یا زودرس بودن، گوشتی یا آبدار بودن و بالاخره صاف یا چروک بودن میوه در واریته های مختلف گوجه‌فرنگی متفاوت است. گوجه‌فرنگی دارای واریته های بسیار زیادی است که از نظر رشد گیاه کیفیت میوه، شکل میوه و مقاومت به امراض و آفات تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. این گیاه را می‌توان از نظر رنگ به زرد، قرمز، نارنجی و از حیث شکل به گرد، بیضی، صاف، کنگره‌دار در اندازه‌های کوچک و بزرگ تقسیم نمود. در ادامه به آموزش کشت گوجه‌فرنگی ارلی اوربانا می‌پردازیم.

گوجه ارلی اوربانا

ویژگی‌های گوجه‌فرنگی ارلی اوربانا

 شکل گوجه‌های ارلی اوربانا گرد و اندازه آن متوسط تا درشت هستند.

 یکی از ارقام شناخته‌شده و محبوب در میان گلخانه ­داران و کشاورزان است.

 این بذر قابلیت کاشت در فضای باز و گلخانه را داراست.

 این گوجه میان رس بوده و بوته‌هایی پربار به وجود می آورد ولی رشد بوته محدود و قابل کنترل است.

 وزن هر میوه حدوداً به 120 گرم یا بیشتر می‌رسد.

 در برابر بیماری‌های رایج گوجه‌فرنگی مقاوم است و دارای مقاومت مناسب نسبت به گل جالیز می‌باشد.

 دارای بوته‌های پر رشد و شاخ و برگ است.

 فواصل بین بوته‌های ارلی اربانا را 50 تا 60 سانتی‌متر در نظر بگیرید.

 بذر گوجه رقم ارلی اوربانا موجود در سایت تولید کشور آمریکا و ضدعفونی شده است.

 رنگ میوه‌ها قرمز پررنگ بوده و دارای پوستی ضخیم است.

 ارلی اوربانا میوه‌هایی ضخیم و سفت تولید می‌کند که قابلیت انبارداری و نگهداری آن را بهبود می‌بخشد.

 یکی از ارقام ایده آل برای تولید رب گوجه‌فرنگی ارلی اوربانا است.

گوجه ارلی اوربانا

دمای کاشت

به‌منظور کشت گوجه‌فرنگی ارلی اوربانا ابتدا بذر را برای تولید نشا کاشته، نشاء گوجه‌فرنگی ارلی اوربانا گلخانه‌هایی که دارای حرارت یکنواختی بین 18 تا 20 درجه سانتی‌گراد باشد نتیجه مطلوبی داشته و از این مرحله به بعد حرارت بین 16 تا 18 درجه سانتی‌گراد در روز و 12 تا 14 درجه سانتی‌گراد در شب برای گیاه مناسب است. همچنین در روزهای آفتابی حرارت گلخانه به 21 تا 24 درجه سانتی‌گراد افزایش پیدا می‌کند ضمناً با نزدیک شدن شب باید درجه حرارت به‌سرعت کاهش و با شروع روز سریعاً افزایش داده شود. این مطلب بیانگر این است که حرارت گلخانه به نور بستگی دارد و باید حرارت و نور با هم کنترل شود.

تأثیر نامنظم بودن حرارت بر روی رشد و عملکرد بوته‌های گوجه‌فرنگی

– چنانچه در طول روز حرارت زیاد و در شب کم شود در رشد نباتات اختلالی ایجاد می‌شود. علت اختلال رشد این است که غذای ساخته‌شده توسط برگ‌ها در هوای گرم روز اگر در شب حرارت کم باشد نمی‌تواند کاملاً مورداستفاده قرار گیرد که درنتیجه برگ‌ها پیچش پیدا کرده، گیاه کوتاه و میوه‌ها شکاف خورده و کوچک می‌شوند.

– درصورتی‌که حرارت در شب زیاد باشد گیاهان ضعیف و دراز و باریک شده و میوه‌ها ریز می‌شوند.

– اگر بوته گوجه‌فرنگی شبانه‌روز در حرارت‌های پایین نگهداری شود دارای رشد بطی‌تری بوده درحالی‌که پرورش آن در حرارت‌های زیاد در طول شبانه‌روز رشد آن‌ها را تسریع کرده و معمولاً تولید میوه‌های زودرس و کوچک می‌نماید. هر چند درمجموع عملکرد محول در واحد سطح بیشتر نخواهد بود.

به‌طورکلی حرارت‌های خیلی بالا سریع‌تر از حرارت‌های پایین‌تر از حد مطلوب موجب مرگ گیاه خواهد شد. لازم به یادآوری است که حرارت محیط کشت گوجه‌فرنگی ارلی اوربانا در عمق 10 تا 15 سانتی‌متری نباید از 15 درجه سانتی‌گراد کمتر باشد.

نیاز نوری کشت گوجه‌فرنگی ارلی اوربانا

گوجه‌فرنگی احتیاج فراوانی به نور دارد بنابراین در نقاطی که زمستان و پاییز نور کافی نیست باید نسبت به جهت گلخانه، نوع پوشش و محل آن دقت کافی به عمل آید تا نیاز به استفاده از نورهای مصنوعی نباشد. کمبود نور بخصوص در ماه‌های زمستان باعث کاهش رشد و نمو گیاه شده، تشکیل گل و رشد میوه را مختل می‌سازد. متوسط شدت نور لازم برای گوجه‌فرنگی قرمز ارلی اوربانا 20000 لوکس معین شده است.

سرمایه‌گذاری در جهت تجهیز گلخانه به لامپ‌های فلورسنت به‌منظور رفع کمبود نور به‌ویژه در مرحله تهیه نشاء و نقاطی که دارای آب‌وهوای ابری می‌باشند ضروری است. برای نشاءهای جوان ساعات روشنایی نباید بیش از 17 ساعت در شبانه‌روز بوده که معمولاً 17 تا 21 روز تکرار می‌گردد.

گوجه ارلی اوربانا

آبیاری گوجه‌فرنگی ارلی اوربانا

گوجه‌فرنگی ارلی اوربانا برای رشد و نمو سریع خود و همچنین به خاطر محصول زیادی که تولید می‌کند نیاز به آب فراوانی دارد. از علل دیگر مصرف آب زیاد در این گیاه می‌توان به تبخیر آب اشاره نمود زیرا در اثر تهویه که برای پایین آوردن رطوبت محیط لازم است تبخیر شدت یافته و درنتیجه نیاز گیاه به آب افزایش می‌یابد. کنترل دقیق مقدار و زمان آبیاری در برقراری تعادل بین رشد رویشی و زایشی گیاه و درنتیجه میزان باروری و کیفیت محصول گوجه‌فرنگی مؤثر خواهد بود. این عمل هرچند مشکل است ولی استفاده از رطوبت‌سنج می‌تواند کمکی در این راه محسوب شود.

کم یا زیادشدن دفعات آبیاری و نامرتب بودن آن مخصوصاً در اواخر دوره رشد گیاه و موقع رسیدن میوه دچار پاره‌ای از بیماری‌های فیزیولوژی می‌شود. در روزهای گرم آفتابی اگر آب کافی در اختیار گوجه‌فرنگی قرار نگیرد پژمرده شده و اغلب در روی برگ‌های فوقانی آن‌ها لکه‌هایی ظاهر می‌شود. به‌علاوه گل‌ها به‌سرعت خواهند ریخت. نباتاتی که بیش‌ازحد آبیاری می‌شوند برگ‌های قسمت پایینی آن‌ها زرد شده که ادامه این وضعیت پوسیدگی ریشه را به دنبال خواهد داشت. آبیاری گوجه‌فرنگی معمولاً در مواقع لزوم صورت گرفته ولی از شروع میوه و متورم شدن تا پایان دوره برداشت باید افزایش پیدا کند و خاک همیشه مرطوب نگهداری شود. چنانچه در این مرحله خاک خشک شده و یک مرتبه آبیاری شدید انجام شود باعث ترک خوردن پوست میوه‌ها می‌گردد. میزان آب در گوجه‌فرنگی به مقدار زیادی بستگی به وضعیت آب‌وهوای خارج از گلخانه دارد. روزهای گرم و آفتابی گیاه نیاز بیشتری در مقایسه با روزهای ابری دارد. همچنین مقدار آب بستگی به نوع محیط کشت داشته و در سیستم­های مختلف کاشت و پرورش گوجه‌فرنگی نیز متفاوت است.

مطابق برخی از آزمایش‌ها هر بوته گوجه‌فرنگی ارلی اوربانا در طول دوره رشد 65 لیتر آب مصرف می‌کند؛ بنابراین برای هر مترمربع سطح زیر کشت گوجه‌فرنگی ارلی اوربانا حدود 300 تا 340 لیتر آب لازم است.

در مناطق معتدل حدود پنجاه تا شصت روز قبل از کشت گوجه‌فرنگی ارلی اوربانا بذر را در شاسی، گلخانه یا خزانه کاشته و در اوایل فروردین‌ماه پس‌ازاینکه سرما برطرف شد نشاء آن را از خزانه درآورده و در زمین اصلی می‌کارند. کاشت در مناطق گرمسیر اواخر زمستان انجام می‌شود. مقدار بذری که برای کاشت در خزانه در نظر می‌گیریم حدود 4 گرم در یک‌صد مترمربع است.

فاصله خطوط کاشت برای واریته هایی که پایه آن‌ها بلند است حدود 80 تا 120 سانتی‌متر و جهت ارقام پایه کوتاه 70 تا 110 سانتی‌متر می‌باشند. فاصله بین بوته‌ها برای واریته های فوق 40 تا 60 سانتی‌متر باید در نظر گرفته شوند پس از چندی که بوته‌ها شروع به رشد کردن نمودند برای اینکه محصول مرغوب‌تری داشته باشیم باید مقدار کمی از شاخه‌های آن را هرس نماییم. چنانچه پای هر بوته کمی خاک داده شود مطلوب‌تر است. وجین کردن و سیخک زدن اطراف بوته‌ها از جمله کارهای ضروری است که باید صورت گیرد.

کشت گوجه‌فرنگی ارلی اوربانا را به طریقه پشته با جوی عمیق یا پشته با جوی کم‌عمق که همان سیستم فارو است انجام می‌دهند. طریقه دوم معمول‌تر و متداول‌تر است به‌خصوص در مزارع وسیع مقرون‌به‌صرفه خواهد بود. باید توجه داشته باشند با در نظر گرفتن فواصل فوق‌الذکر در هر پشته فقط یک طرف آن را کشت نمایند.

آزمایش‌های مختلف نشان داده است که هرس به زودرسی و بالا بردن میزان محصول کمک می‌کند. مضافاً به اینکه مبارزه با آفات و امراض و برداشت میوه آسان‌تر صورت می‌گیرد. با هرس می‌توان میزان ترک‌خوردگی میوه را تقلیل داد. برای هرس روش‌های مختلفی متداول است که مرسوم‌ترین آن‌ها نگه‌داشتن یک ساقه و بستن آن به قیمی است که به پای بوته نصب شده است. با هرس بوته می‌توانیم از فضای بیشتری استفاده کنیم و تعداد بیشتری در واحد سطح داشته باشیم.

گوجه ارلی اوربانا

جزئیات محصول
BS188-558

برگه داده

نام فارسی
گوجه ارلی اوربانا
نام انگلیسی
Early Urbana tomato
نام علمی
Lycopersicon esculentum
خانواده
سولاناسه (Solanaceae)
نظرات
بدون نظر

ارسال نظر

  • ارزش خرید:
  • قیمت مناسب:
  • کیفیت محصول:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
بارگزاری تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.

فهرست

حساب کاربری

اشتراک گذاری

free web page hit counter

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم