محصولات مرتبط

بذر گل کلم زینتی مخلوط

بذر گل کلم زینتی مخلوط با نام Brassica oleracea Acephala

کد محصول:
BR15-F501
پیشنهاد میکنم0
اضافه به مقایسه0
بعدا میخرم
چرا خرید از ظرافت ؟

دلایل اعتماد به فروشگاه اینترنتی ظرافت

فروشگاه اینترنتی ظرافت یکی از شناخته شده ترین و بزرگترین فروشگاه های فروش بذر در کشور است که بذرهای خود را تنها از شرکت های معتبر آمریکایی و اروپایی وارد میکند ، علاوه بر این ، پرسنل و کادر کاملا آموزش دیده و مجربی دارد که بهترین بذرها را برای فروش گلچین کرده و در اختیار شما مشتریان عزیز با قیمتی مناسب قرار میدهند . ظرافت در تمام ساعات روز آماده پاشخگویی و مشاوره به شما مشتریان عزیز است و همیشه سعی دارد تا بهترین خدمات را برای مشتریان وفادار خود مهیا سازد . کلیه سفارشات در بسته بندی های مناسب و در سریع ترین زمان ممکن برای شما ارسال میشوند . پس با خیال راحت از ظرافت خرید کنید .

محصولات مرتبط
شرح

گل کلم زینتی که بیشتر در خیابان‌ها و پارک‌ها مشاهده می‌شود گیاهی است مقاوم به سرما برای زیبایی باغچه و پارک‌ها استفاده می‌شود. گل کلم زینتی گل همیشه سبزی است و همین سبز بودن جلوه‌های ویژه‌ای را به وجود می‌آورد. نام علمی کلم زینتی Brassica oleracea Acephala است و بومی آسیا است. این گیاه یک‌ساله بوده و در فصل پاییز کشت می‌شود. این گیاه در فصل بهار شروع به گلدهی می‌کند. برگ‌های این گیاه به‌طورمعمول به سه بخش 1. کلم زینتی با برگ‌های چین‌خورده 2. کلم زینتی با برگ‌های پر و بریدگی عمیق 3. کلم زینتی با برگ‌های گرد تقسیم می‌شود. این گیاه دارای گل‌های رنگارنگی است. ارتفاع این گیاه بین 20 تا 40 سانتی‌متر می‌باشد. این گیاه بومی مناطقی از آسیا است. این گیاه در فصل پاییز و زمستان سال اول دارای برگ‌های درشت و رنگینی است که با فرارسیدن بهار سال بعد برگ‌های این گیاه به رنگ سبز متمایل می‌شود و ساقه طویل آن گشته و گل تولید می‌کند. این گیاه در برابر آفات و سرما مقاوم است. با گل کلم زینتی زیبایی را برای خود به ارمغان بیاورید و از این زیبای استفاده کنید. نگهداری از این گیاه بسیار آسان می‌باشد. در ادامه به آموزش نگهداری کلم زینتی می‌پردازیم.

کاشت

گل کلم زینتی از طریق بذر، تقسیم بوته و قلمه تکثیر می‌شود. برای این منظور در فصل اردیبهشت ماه در هوای آزاد بذرهای گیاه در داخلی کرت و یا خزانه‌ای کاشته می‌شود و زمانی که جوانه‌های این گیاه به حدود 4 تا 7 برگه شد آن را به داخل گلدان و یا زمین اصلی منتقل می‌کنند. تقسیم بوته نیز از جمله روش‌های معمول ازدیاد گل کلم زینتی است که معمولاً در فصول مختلف سال انجام می‌شود. مناسب‌ترین فاصله برای کاشت گل کلم زینتی بین 25 تا 50 سانتی‌متر است. پس از کاشت بذر لایه نازکی خاک روز آن می‌ریزند. این گیاه برای رشد به خاک غنی نیازمند است. در خاک آهکی رشد خوبی دارد. برای کشت از خاکی استفاده نمایید که از زهکشی مناسبی برخوردار باشد. این گیاه به مواد مغذی نسبتاً خوبی نیاز دارد. به‌عنوان‌مثال اگر خاک را با نسبت‌های مساوی از کود بسیار پوسیده دامی و خاک‌برگ مخلوط کنیم و بعد گیاهان را بکاریم، به‌خوبی رشد خواهند کرد و ازآنجایی‌که به‌عنوان گیاهانی یک‌ساله و فصلی استفاده می‌شوند دیگر نیازی به مصرف کود نیست. همچنین چنین دستورالعملی را معمولاً برای انواع کلم برگ که قرار است مصرف خوراکی داشته باشند استفاده می‌کنند برای نمونه‌های زینتی که قرار نیست به مصرف خوراکی برسند و رشد فراوانی کنند. می‌توان از فرمولی ساده‌تر استفاده کرد یعنی خاک را با خاک برگ نیز مخلوط کنیم کافی است. همچنین اگر متوجه عدم رشد مناسب این گیاهان شدیم می‌توان در طی فصل رویش نیز از فرمول‌های کودهای تجاری همانند 20-20-20 به میزان یک گرم در یک لیتر هر 4-3 هفته یک‌بار استفاده کرد. البته اگر بتوان از کودهایی با میزان نیتروژن پایین‌تر همانند فرمول‌های 20-20-10 و یا سایر فرمول‌های مشابه استفاده کرد رنگ برگ‌ها بهتر خواهد شد.

این گیاهان تحمل گرمای تابستان را ندارند. حداکثر دمای گرم مطلوب آن حدود 27 درجه است. سرمای زمستان را تا حدود 15- درجه سانتی‌گراد را به‌خوبی تحمل می‌کنند و البته این به شرطی است که سرد شدن هوا به‌تدریج انجام گیرد در غیر این صورت و سرد شدن ناگهانی هوا به‌صورت شدید، بافت‌های این گیاه سرمازده خواهند شد. گرمای هوا مانع از این است که این گیاهان را در اواخر بهار و یا طی تابستان تکثیر کرد. چون گیاهان جوانی که با گرما روبرو شوند ساقه‌هایی بلند دارند که برگ‌ها بافاصله زیادی روی آن قرار می‌گیرند و ظاهر زیبایی ندارند. همچنین هوای گرم مانع از ظهور رنگ زیبای برگ‌ها می‌شود. به همین دلیل کاشت و تکثیر آنان به اوایل پاییز موکول می‌شود تا از دمای هوای مناسب بهره‌مند شوند. بهترین رنگ برگ این گیاهان در دمای 10 درجه سانتی‌گراد بروز می‌کند.

کلم زینتی برای رشد به آبیاری متوسط، منظم و رطوبت نسبی خاک نیاز دارد. آبیاری بیش از حد باعث پوسیدگی ریشه می‌شود. همچنین در اثر آبیاری کم گیاه رشد زیادی نخواهد داشت.سطح موردنظر کشت این گیاه باید همیشه مرطوب باشد. پس از خیس نمودن و گل آلود نمودن آن خودداری کنید. گل کلم زینتی به نور کامل خورشید نیاز دارد برای رشد روزانه به 6 الی 8 ساعت آفتاب مستقیم نیاز دارد. گیاه کلم زینتی به نور زیاد و مستقیم نیاز دارد. هرچقدر نور بیشتری دریافت کند دارای برگ‌ها و رنگ زیباتری خواهد بود. نور کم باعث کم‌رنگ شدن و ایجاد فاصله بین برگ‌ها می‌شود. نور بسیار زیاد هم ممکن است باعث سوختگی برگ‌ها شود. البته این خالت در پاییز و زمستان به دلیل ملایم بودن نور آفتاب به‌ندرت اتفاق می‌افتد.

این گیاه توسط بذر تکثیر می‌شود. زمان مناسب نیز اواخر تابستان یا اوایل پاییز است به‌هرحال زمان کاشت باید به‌گونه‌ای باشد که قبل از فرارسیدن اولین یخبندان زمستانه، از انتقال گیاهان به بستر اصلی کاشت چند هفته گذشته باشد. برای کاشت می‌توان از خاکی نرم و الک شده استفاده کرد. ابتدا خاک را مرطوب می‌کنیم و بعد بذرها را روی سطح قرار می‌دهیم. بذرها برای جوانه‌زنی به نور نیاز دارند. دمای 18 درجه برای جوانه‌زنی مناسب است و در صورت مناسب بودن شرایط جوانه‌زنی بذرها 3-2 هفته طول می‌کشد. اگر در مکانی به‌جز بستر اصلی نسبت به کاشت بذرها اقدام می‌کنید زمانی که گیاهان جوان به طول حدود 8-7 سانتیمتر رسیدند مناسب انتقال به مکان اصلی کاشت می‌شوند. فاصله گیاهان 60-45 سانتیمتر مناسب است. از زمان کاشت بذر تا زمانی که گیاه به حداکثر اندازه خود برسد در حدود 14-11 هفته می‌تواند طول بکشد.

حشراتی مانند شته، تریپس، سوسک‌های ککی، حلزون‌ها از آفات این گیاه هستند. از بیماری‌ها نیز می‌توان به بوترتیس، لکه برگی و سفیدک پودری و بیماری‌های قارچی اشاره کرد. در کل گیاه بسیار مقاومی است که با رعایت نکات کوچکی می‌توان از زیبایی آن لذت برد.

جزئیات محصول
BR15-F501

برگه داده

نام فارسی
گل کلم زینتی مخلوط
نام انگلیسی
Ornamental cauliflower
نام علمی
Brassica oleracea Acephala
رنگ گل
رنگارنگ
رنگ برگ
سبز
زمان کاشت
فصل پاییز
زمان گل دهی
بهار
نظرات
بدون نظر

ارسال نظر

  • ارزش خرید:
  • قیمت مناسب:
  • کیفیت محصول:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
بارگزاری تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.

فهرست

حساب کاربری

اشتراک گذاری

free web page hit counter

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم